Noclegi Gdańsk - Pokoje Gościnne Gdańsk

Atrakcje Turystyczne

Plaże i kąpieliska na Wyspie Sobieszewskiej

Wzdłuż 11 km plaży na wyspie, znajdują się w sezonie letnim 2 kąpieliska strzeżone (plaża w Sobieszewie oraz plaża w Orlu). Kąpieliska dozorowane są przez ratowników codziennie w godz. 9.30 - 17.30. w okresie od 01.07 - 31.08.

Na Wyspie Sobieszewskiej można również kąpać się na pozostałych kąpieliska niestrzeżonych w Sobieszewo przy ul. Sobieszewskiej, Górkach Wschodnich, Komarach i Świbnie.. Na każdym kąpielisku strzeżonym znajdują się przebieralnie, opłukiwacze z bieżącą słodką wodą dla potrzeb plażowiczów, punkty medyczne z podstawowym sprzętem, lekami i artykułami sanitarnymi oraz sprzęt ratowniczy. Czynne są również wypożyczalnie sprzętu plażowego, a także przygotowano boiska do gry w plażową piłkę siatkową.

więcej

Wyspa Sobieszewska

Dojazd na Wyspę

Samochodem

Najszybszy dojazd od strony północnej, przez most na Martwej Wiśle, czynny przez cały rok (24h). Kolejne drogi prowadzące na Wyspę Sobieszewską to: przeprawa promowa na Wiśle Przekop (od strony wschodniej) oraz most na śluzie w Przegalinie (od strony północno-wschodniej).

Autobusem komunikacji miejskiej

Dojazd na Wyspę Sobieszewską możliwy jest autobusami linii 112 i 186 oraz dodatkowo liniami nocnymi N7 oraz N9 z centrum Gdańska oraz szybka linia 212 z pod Akademii Muzycznej.